125/Open 2-Stroke (14+): 1. Mathew Stecher (Hus); 2. Cooper Cammarota (Ktm); 3. Vincent Telleri (Yam); 4. Kaiden Lindsay (Gas); 5. Aidan Conklin (Hus);

25+ Vet “A”: 1. Dakota Kessler (Yam); 2. Christopher Duymich (Hon); 3. Thomas Giambrone (Hon); 4. Austin Behrens (Yam); 5. Stephen Ricks (Yam);

25+ Vet “B”: 1. Will Mclain (Yam); 2. Nicolas Bowling (Kaw); 3. Joseph Gluck (Hon); 4. Donnie Cashin (Kaw); 5. Joel Rosario (Yam);

25+ Vet “C”: 1. Mike Garrison (Suz); 2. Zachary Fralick (Hon); 3. Weslei Alvarenga (Hus); 4. Miguel Uzhca (Ktm); 5. Luis Laureano (Yam);

250 “A/B” All Star: 1. Bryton Carroll (Yam); 2. J Ryder Fox (Yam);

250 “B”: 1. Zack Smith (Yam); 2. Justin Jacobs (Hus); 3. Deegan Harper (Ktm); 4. Nicolas Bowling (Kaw); 5. Cole Gulla (Ktm);

250 “C”: 1. Mathew Stecher (Hus); 2. Christian Cammarota (Yam); 3. Dalten Robbins (Yam); 4. Kaiden Lindsay (Gas); 5. Jojo Dashosh (Yam);

30+ Vet “A”: 1. Dakota Kessler (Yam); 2. Christopher Duymich (Hon); 3. Chris Hunter (Kaw); 4. Barry Carsten (Suz); 5. Stephen Ricks (Yam);

30+ Vet “B”: 1. Greg Ziola (Kaw); 2. Joseph Gluck (Hon); 3. Donnie Cashin (Kaw); 4. Frederic Lemmerling (Ktm); 5. Phil Delizia (Kaw);

30+ Vet “C”: 1. Weslei Alvarenga (Hus); 2. Miguel Uzhca (Ktm); 3. Daniel Soares Lima (Hus); 4. Zachary Wolff (Yam); 5. Michael Carpenito (Yam);

40+ Senior “A”: 1. Barry Carsten (Suz); 2. Chris Hunter (Kaw); 3. Wayne Powers (Yam); 4. Nathan Greiner (Hon); 5. Peter Cook (Hus);

40+ Senior “B”: 1. Frederic Lemmerling (Ktm); 2. Randy Munz (Suz); 3. Ben Klein (Gas); 4. Richard Jacobs (Yam); 5. Michael Krasznai (Hon);

40+ Senior “C”: 1. Cleber Ponsoni (Yam); 2. John Santoro (Hon); 3. Garrett Byrnes (Yam); 4. Danilo Rocha Sr (Kaw); 5. Eric Ortense (Hon);

45+ Senior: 1. Robert Quinn (Gas); 2. James Mcilvaine (Kaw); 3. Michael Biondo (Ktm); 4. Anthony Migliaccio (Kaw); 5. Robert Chayka (Yam);

50+ Masters: 1. Barry Carsten (Suz); 2. Wayne Powers (Yam); 3. James Mcilvaine (Kaw); 4. Michael Biondo (Ktm); 5. Tom Perone (Ktm);

51cc (4-6) Jr Limited: 1. Ryan Reif Jr (Ktm); 2. Gary Nilsson (Ktm); 3. Greyson Jamison (Ktm); 4. Michael Gesualdo (Ktm);

51cc (4-8) Open: 1. Cayden Laczynski (Cob); 2. Luca Andreoli (Ktm); 3. Owen Marcinczyk (Ktm); 4. Timothy Gauntt (Ktm); 5. Gavin Lubaczewski (Hus);

51cc (7-8) Sr Limited: 1. Luca Andreoli (Ktm); 2. Cayden Laczynski (Cob); 3. Timothy Gauntt (Ktm); 4. Owen Marcinczyk (Ktm); 5. Gavin Lubaczewski (Hus);

55+ Sportsman B/C: 1. Rich Caccavano (Yam); 2. Greg Conlon (Hon); 3. William Holladay (Hon); 4. Bruce Hirchak (Hon); 5. Darren Gorczyca (Hon);

60+ Golden Masters: 1. Kenneth Bordzuk (Yam); 2. Greg Conlon (Hon); 3. Bill Ford (Kaw); 4. Craig Hatch (Hus);

65cc (10-11): 1. Liam Vernon (Kaw); 2. James Gleason (Ktm); 3. Justin Kirchhofer (Ktm); 4. Tyler Sztancsik (Ktm); 5. Julian Lloyd Mitchell (Ktm);

65cc (7-9): 1. Leland Jones (Ktm); 2. Travis Schmidt (Hus); 3. Colton Schmidt (Ktm); 4. Dustin Sorrentino (Cob); 5. Robert Oglesby (Yam);

85/150 (12-15): 1. Ian Cabal (Hus); 2. Grant Getz (Ktm); 3. Tristan Lukas (Ktm); 4. Avery Paez (Ktm); 5. Landon Bessette (Kaw);

85cc (9-11): 1. Justin Kirchhofer (Ktm); 2. Wayne Powers Jr (Yam); 3. Christian Johnson (Hus); 4. Owen Powers (Yam); 5. Wesley Warner (Ktm);

Beginner Youth 65/85 (9-15): 1. Colin Miller (Ktm); 2. Vanessa Gleason (Ktm); 3. Dustin Sorrentino (Cob); 4. Braiden Ohern (Kaw); 5. Dylan Sorrentino (Yam);

College Boy (14-24 years): 1. Jeremy Smith (Kaw); 2. Mathew Stecher (Hus); 3. Zack Smith (Yam); 4. Christian Cammarota (Yam); 5. Carrington Sklar (Ktm);

Girls (9-16): 1. Vanessa Gleason (Ktm); 2. Mackenzie Stein (Kaw); 3. Katelyn Paczkowski (Kaw); 4. Veronica Duigon (Kaw);

Jr Mini 65/85 (9-13): 1. Ian Cabal (Hus); 2. David Mcdonald (Ktm); 3. Kyle Warner (Ktm); 4. Christian Johnson (Hus); 5. Denis Sorrentino Jr (Ktm);

Mini E (4-8): 1. Timothy Gauntt (Ktm); 2. Deegan Jones (Ktm); 3. Cameron Luisii (Hus);

Open “A”: 1. Jeremy Smith (Kaw); 2. Bryton Carroll (Yam); 3. J Ryder Fox (Yam); 4. Andrew Maroney (Hus); 5. Austin Behrens (Yam);

Open “B”: 1. Deegan Harper (Ktm); 2. Brandon Nolan (Ktm); 3. Zack Smith (Yam); 4. Justin Jacobs (Hus); 5. Vincent Telleri (Yam);

Open “C”: 1. Mike Garrison (Suz); 2. Dalten Robbins (Yam); 3. Randy Britt (Yam); 4. Zachary Fralick (Hon); 5. Carrington Sklar (Ktm);

PW-50 (4-8): 1. Isabella Delgado (Cob); 2. Deegan Jones (Ktm); 3. Gary Nilsson (Yam); 4. Ryan Reif Jr (Ktm); 5. Westin Christopher (Yam);

Schoolboy 1 (12-17) 2-Strk: 1. Michael Cuadra (Yam); 2. Cooper Cammarota (Ktm); 3. Kaiden Lindsay (Gas); 4. Nicholas Casole (Gas); 5. Chase Hyslop (Yam);

Schoolboy II (12-17): 1. Mathew Stecher (Hus); 2. Brandon Nolan (Ktm); 3. Rich Schmidt (Hon); 4. Kody Colon (Ktm); 5. Kadin Blasi (Hon);

Supermini (12-16): 1. Michael Cuadra (Yam); 2. Grant Getz (Ktm); 3. Tristan Lukas (Ktm); 4. Danilo Rocha Jr (Ktm); 5. David Mcdonald (Ktm);

Women (12+): 1. Joanne Arvanitakis (Yam); 2. Morgan Pasternak (Yam); 3. Mackenzie Stein (Kaw); 4. Katelyn Paczkowski (Kaw);

Raceway Park Motocross 5-22-2022 – 5/22/2022
230 Pension Rd, Englishtown, NJ 07726
125/Open 2-Stroke (14+) – Overall Finish Positions View Laptimes View LaptimesMoto 1Moto 2  
OverallNbr NameMoto 1Moto 2 1st  #427 Husqvarna MATHEW STECHER
 BERKELEY HEIGHTS, NJ 1st1st 2nd  #609 KTM COOPER CAMMAROTA
 BARNEGAT, NJ 2nd2nd 3rd  #923 Yamaha VINCENT TELLERI
 NORTH BRUNSWICK, NJ 3rd3rd 4th  #8 Gas Gas KAIDEN LINDSAY
 MORRISTOWN, NJ 4th4th 5th  #177 Husqvarna AIDAN CONKLIN
 NEWTON, NJ 6th5th 6th  #861 Yamaha JAMES JOBES III
 BRICK, NJ 5th6th 7th  #147 Yamaha JASON GROVER
 HELMETTA, NJ 7th7th 8th  #437 Yamaha DAVID HOUSEAL
 eagleville, pa 8th9th 9th  #439 KTM JAKE LIPPUT
 ALLENTOWN, NJ 10th8th 10th  #224 KTM NOAH HLADKY
 FLEMINGTON, NJ 11th10th 11th  #610 Husqvarna