Raceway Park Motocross
09/05/2021
125/Open 2-Stroke (14+): 1. Chris Sweeney (Hus); 2. Lucas Seelman (Ktm); 3. Mathew Stecher (Hus); 4. Dylan Carey (Hon); 5. Joanne Arvanitakis (Yam);

25+ Vet “B”: 1. Tyler Schmidt (Hon); 2. Ethan Clymer (Hon); 3. Larry Mora (Ktm);

25+ Vet “C”: 1. Orlando Dilone (Yam); 2. Richie Ramos (Hon); 3. Darren Meenan (Ktm); 4. Anthony Chetta (Hon); 5. Jerome Sloan (Kaw);

250 “B”: 1. Zack Smith (Yam);

250 “C”: 1. Brandon Nolan (Ktm); 2. Travis Green (Ktm); 3. Chris Koval (Yam); 4. Lucas Seelman (Ktm); 5. Shane Emmons (Yam);

30+ Vet “A”: 1. Chris Hunter (Kaw); 2. Todd Stavac (Hus);

30+ Vet “B”: 1. Ethan Clymer (Hon); 2. Larry Mora (Ktm); 3. Greg Ziola (Hus);

30+ Vet “C”: 1. Phil Delizia (Kaw); 2. Orlando Dilone (Yam); 3. Christophe Tierney (Kaw); 4. Paul Eagan (Kaw); 5. Darren Meenan (Ktm);

40+ Senior “A”: 1. Chris Hunter (Kaw); 2. Joe Pateman (Ktm); 3. Todd Stavac (Hus); 4. Nathan Greiner (Hon);

40+ Senior “B”: 1. Peter Cook (Hus); 2. Jeffrey Marques (Kaw); 3. Dana Cottrell (Kaw); 4. Michael Krasznai (Yam);

40+ Senior “C”: 1. Darren Meenan (Ktm); 2. Paavo Polikarpus (Kaw); 3. Emiliano Penazzi (Kaw); 4. Ermand Centofanti (Hus); 5. Bruce Hirchak (Hon);

45+ Senior: 1. Joe Pateman (Ktm); 2. Michael Biondo (Kaw); 3. Anthony Migliaccio (Kaw); 4. Russell Lombardo (Yam); 5. Dana Cottrell (Kaw);

50+ Masters: 1. Brian Haddow (Ktm); 2. Russell Lombardo (Yam);

51cc (4-6) Jr Limited: 1. Carter Johnson (Yam); 2. Aliyah Myers (Yam); 3. Anthony Andrese (Ktm);

51cc (4-8 Oil Injected/Shifter: 1. Aliyah Myers (Yam); 2. Anthony Andrese (Ktm);

51cc (4-8) Open: 1. Colton Schmidt (Cob); 2. Chase Steenweg (Cob); 3. Macklin Christopher (Cob); 4. Cayden Laczynski (Cob); 5. Wyatt Wheeler (Ktm);

51cc (7-8) Sr Limited: 1. Colton Schmidt (Cob); 2. Chase Steenweg (Cob); 3. Cayden Laczynski (Cob); 4. Wyatt Wheeler (Ktm); 5. Macklin Christopher (Cob);

55+ Sportsman B/C: 1. Mark Loniewski (Hon); 2. Jack Schaffer (Kaw); 3. Bruce Hirchak (Hon); 4. Rich Caccavano (Yam); 5. Ermand Centofanti (Hus);

60+ Golden Masters: 1. Jack Schaffer (Kaw); 2. Bill Ford (Kaw);

65cc (10-11): 1. Justin Kirchhofer (Ktm); 2. Liam Vernon (Kaw); 3. Julian Lloyd (Ktm); 4. Tyler Stavac (Yam); 5. Parker Mazzone (Ktm);

65cc (7-9): 1. Travis Schmidt (Hus); 2. Colton Schmidt (Ktm); 3. Leland Jones (Ktm); 4. Rocco Barone (Ktm); 5. Robert Oglesby (Yam);

85/150 (12-15): 1. Canyon Richards (Yam); 2. Michael Cuadra (Yam); 3. Kaiden Lindsay (Ktm); 4. Kyle Warner (Ktm); 5. David Mcdonald (Ktm);

85cc (9-11): 1. Ian Cabal (Hus); 2. Caden Rybasack (Ktm); 3. Aidan Conklin (Hus); 4. Rocco Barone (Ktm); 5. Wesley Warner (Ktm);

Beginner Youth 65/85 (9-15): 1. Mike Rosano (Hus); 2. Dominick Mazzara (Hus); 3. Mike Colaneri Iii (Hus); 4. Rocco Barone (Ktm); 5. Colten Hilbert (Yam);

College Boy (14-24 years): 1. Kenny Hutt (Yam); 2. Chuck Rostien Jr (Yam); 3. Christian Cammarota (Yam); 4. Christopher Oakes (Hus); 5. Frank Alvarez (Hon);

Girls (9-14): 1. Darcy Souder (Ktm);

Jr Mini 65/85 (9-13): 1. Canyon Richards (Yam); 2. Michael Cuadra (Yam); 3. Ian Cabal (Hus); 4. Kaiden Lindsay (Ktm); 5. David Mcdonald (Ktm);

Open “B”: 1. Kenny Hutt (Yam); 2. Bryan Rosembarg (Ktm); 3. Zack Smith (Yam); 4. Chuck Rostien Jr (Yam);

Open “C”: 1. Brandon Nolan (Ktm); 2. Chris Koval (Yam); 3. Justin Mctamney (Ktm); 4. Daniel Linke (Hus); 5. Nicholas Carrera (Yam);

PW-50 (4-8): 1. Carter Johnson (Yam); 2. Aliyah Myers (Yam); 3. Avery Lasala (Yam); 4. Lorenzo Sheppard (Yam); 5. Westin Christopher (Yam);

Schoolboy 1 (12-17) 2-Strk: 1. Chris Sweeney (Hus); 2. Lucas Seelman (Ktm); 3. Mathew Stecher (Hus); 4. Cooper Cammarota (Ktm); 5. Chase Hyslop (Yam);

Schoolboy II (12-17): 1. Bryan Rosembarg (Ktm); 2. Zack Smith (Yam); 3. Travis Green (Ktm); 4. Rich Schmidt (Hon); 5. Michael Rosa (Yam);

Supermini (12-16): 1. Canyon Richards (Yam); 2. Michael Cuadra (Yam); 3. Brighton Richards (Hus); 4. Cooper Cammarota (Ktm); 5. Kaiden Lindsay (Ktm);

Women (12+): 1. Brighton Richards (Hus); 2. Darcy Souder (Ktm);

Raceway Park MX 9/5/2021 – 9/5/2021
230 Pension Rd, Englishtown, NJ
125/Open 2-Stroke (14+) – Overall Finish Positions View Laptimes View LaptimesMoto 1Moto 2  Points for this class
OverallNbr NameMoto 1Moto 2Points Earned 1st  #17 Husqvarna CHRIS SWEENEY
 JACKSON, NJ 1st1st17 2nd  #462 KTM LUCAS SEELMAN
 ESTELL MANOR, NJ 2nd2nd16 3rd  #427 Husqvarna MATHEW STECHER
 BERKELEY HEIGHTS, NJ 3rd3rd15 4th  #75 Honda DYLAN CAREY
 BORDENTOWN, NJ 4th5th14 5th  #197 Yamaha JOANNE ARVANITAKIS
 LYNDHURST, NJ 7th6th13 6th  #12 KTM SCOTT GRAY JR
 EAST BRUNSWICK, NJ 6th7th12 7th  #220 Yamaha CHASE HYSLOP
 TOMS RIVER, NJ 5th8th11 8th  #929 Yamaha JOHN SEAMAN
 SICKLERVILLE, NJ 8th9th10 9th  #50 Kawasaki MICHAEL BIONDO
 FREEHOLD, NJ DNF4th9 10th  #8 Yamaha KONNER STAFFORD
 EATONTOWN, NJ 9thDNF8 
25+ Vet “A” – Overall Finish Positions   Points for this class
OverallNbr