Thunder in the Sand Results

+25A: 1. Ryan Patterson (Yam); 2. Vincent Scannapieco (Ktm); 3. Patrick Barry (Hon);

+25B: 1. Tom Greenhoe (Yam); 2. Rob Novak (Hon); 3. William Smith (Kaw); 4. Michael Impens (Hon); 5. Matthew Rosano (Hon);

+25C: 1. Peter Cook (Suz); 2. Chris Kirk (Yam); 3. Joe Devizio (Yam); 4. Kyle Labaw (Hon); 5. Charles Hopson (Hon);

250 A: 1. Frank Lettieri (Suz); 2. Peter Devlin (Suz); 3. Jesse Festenstine (Kaw); 4. Adam Blessing (Hon); 5. Talon Distefano (Suz);

250 B: 1. Matthew Grant (Yam); 2. Jay Grisham (Hon); 3. Kevin Quigley (Hon); 4. Paul Summers (Kaw); 5. Dylan Allen (Hon);

250 C (GROUP 1): 1. Keith Pierce (Hon); 2. Devon Grisham (Yam); 3. Timothy Vogel (Suz); 4. Joshua Watson (Kaw); 5. Corey Wademan (Suz);

250 C (GROUP 2): 1. Dylan Frey (Hon); 2. Brad Roth (Kaw); 3. William Zicha (Hon); 4. Christopher Sreckovich (Yam); 5. Eric Osmundsen (Kaw);

30+A: 1. Ryan Patterson (Yam); 2. Vincent Scannapieco (Ktm); 3. Charles Thomas, Jr (Yam);

30+B: 1. Rob Novak (Hon); 2. William Smith (Kaw); 3. Michael Moschitta (Kaw); 4. Michael Impens (Hon); 5. George Sparks (Hon);

30+C: 1. Peter Cook (Suz); 2. Charles Hopson (Hon); 3. Troy Clark (Hon); 4. George Gonzalez Sr (Kaw); 5. John Belancio (Hon);

40+: 1. Michael Moschitta (Kaw); 2. Vincent Scannapieco (Ktm); 3. Charles Thomas, Jr (Yam); 4. Carmen Cordero (Hon); 5. Bill Ford (Ktm);

65CC (7-11) Open: 1. Tj Wittmer (Suz); 2. Cole Pisarek (Ktm); 3. Tyler Myers (Ktm); 4. Steve Anton (Kaw); 5. Eric Schoenster (Kaw);

Bike (10-11) 65cc: 1. Tj Wittmer (Suz); 2. Cole Pisarek (Ktm); 3. Cory Martinelli (Kaw); 4. Chris Blackburn (Ktm); 5. Colton Patton (Ktm);

Bike (12-15) 85cc: 1. Justin Cooper (Yam); 2. Sean Knoll (Ktm); 3. Noah Faccone (Ktm); 4. Ben Anton (Kaw); 5. Zachary Bassista (Suz);

Bike (4-6) 50cc oil inj.: 1. Frank Shumski (Yam);

Bike (4-6) 50cc stock: 1. Reed Cooper (Cob); 2. Thomas Barry (Ktm); 3. Michael Corcoran (Ktm); 4. Craig Dunn (Yam);

Bike (4-8) 50cc Open: 1. Reed Cooper (Cob); 2. Thomas Barry (Ktm); 3. Craig Dunn (Yam);

Bike (7-8) 50cc Stock: 1. Evan Knoll (Ktm); 2. Mitchell Mckee (Ktm); 3. Christopher Crowe (Ktm);

Bike (7-9) 65cc: 1. Tommy Urban (Kaw); 2. Tyler Myers (Ktm); 3. George Gonzalez (Ktm); 4. Ben Schoenster (Kaw);

Bike (9-11) 85cc: 1. Alec Wademan (Suz); 2. Jake Impens (Kaw); 3. Max Amato (Suz); 4. Frankie Peneno (Kaw); 5. Nicky Filer (Kaw);

Collegeboy 15-24 GROUP 1: 1. Teddy Paul (Kaw); 2. Matthew Grant (Yam); 3. Jay Grisham (Hon); 4. Kevin Quigley (Hon); 5. Craig Griswold (Yam);

Jr. MIni 9-13 (no big wheel): 1. Justin Cooper (Yam); 2. Alec Wademan (Suz); 3. Frankie Peneno (Kaw); 4. Max Amato (Suz); 5. Zachary Bassista (Suz);

Open A: 1. Jason Lawrence (Yam); 2. Frank Lettieri (Suz); 3. Jesse Festenstine (Kaw); 4. Charles Sherby (Yam); 5. Anthony Roth (Hon);

Open B: 1. Walter Sjogren (Yam); 2. Tom Greenhoe (Yam); 3. Thomas Sherby (Hon); 4. Kevin Quigley (Hon); 5. Paul Summers (Kaw);

Open C (Group 1): 1. Robert Kirchhofer (Hon); 2. Timothy Vogel (Suz); 3. Christopher Sreckovich (Yam); 4. Joshua Watson (Kaw); 5. Chris Denham (Kaw);

Quad ( 6-8) 50cc prod.: 1. Rickie Bodine, Iii (Drr); 2. Joseph Serrao (Drr); 3. Julian Coffing (Drr); 4. Jake Zapolski (Drr); 5. Gabriel Gonzalez (Et);

Quad (4-7) 50cc stock: 1. Jake Zapolski (Drr); 2. Hunter Miller (Drr); 3. Carter Miller (Drr); 4. Christopher Serrao (Drr); 5. Matthew Hammond (Drr);

Quad (6-11) 70cc prod.: 1. Dale Raven (Drr); 2. Lea Concepcion (Drr); 3. David Swan (Apx); 4. Daniel Linke (Drr); 5. Michael Voorhees (Drr);

Quad 90 4stroke Auto Clutch: 1. Daniel Grace (Hon); 2. Nicholas Bassista (Yam); 3. Mitchell Mckee (Hon); 4. Skylar Venus (Hon);

Quad 91-200 2 st / 91-300 4 st: 1. Nicholas Major (Hon); 2. Justin Barnikow (Hon); 3. Alex Dever (Yam); 4. Kellie Moran (Jb); 5. David Nevrotski (Jb);

Quad A: 1. Patrick Brown (Hon); 2. Mike Konasavage (Hon); 3. Brian Ace (Hon); 4. Larry Krowicki (Hon); 5. Tony Pachen (Hon);

Quad B (Group1): 1. Rob Duffy (Suz); 2. Jerry Myers (Yam); 3. Nick Cairoli (Hon); 4. Justin Carr (Yam); 5. Eric Gerber (Yam);

Quad C (Group 1): 1. Erik Schmitt (Yam); 2. Matt Yannetta (Hon); 3. Auusten Swope (Hon); 4. Andrew Cardone (Hon); 5. Pete Ramundo (Suz);

Quad C (Group 2): 1. Jason Widdoss (Yam); 2. John Vreeland (Hon); 3. William Barton (Kaw); 4. Gil Brock, Jr (Suz); 5. Randy Brymer (Yam);

Quad C (Group 3): 1. Anthony Cozza (Yam); 2. Glenn Miller (Hon); 3. Tyler Lynch (Yam); 4. John Gerkey (Yam); 5. John Wittenberger (Yam);

Quad C (Group 4): 1. Zach Berghof (Hon); 2. Albert Pinand (Suz); 3. Kenneth Kaminski (Suz); 4. James Mason (Suz); 5. Casey Botbyl (Suz);

Quad C (Group 5): 1. Tristan Huey (Yam); 2. Steve Wendt (Yam); 3. Michael Williams (Hon); 4. Anthony Jordan (Hon); 5. Robert Harvey (Pol);

Quad C (Group 6): 1. Kyle Morrow (Yam); 2. Chris Gray (Hon); 3. Carl Neubert (Hon); 4. Jesse Styers (Suz); 5. Thomas Cummines (Suz);

Quad Collegeboy GROUP 1: 1. Rodney Worthy (Yam); 2. Jerry Myers (Yam); 3. Levi Hicks (Yam); 4. Cody Marienthal (Yam); 5. Auusten Swope (Hon);

Quad Collegeboy GROUP 2: 1. Larry Krowicki (Hon); 2. Rob Duffy (Suz); 3. Shawn Shoemaker (Kaw); 4. Greg Botbyl (Suz); 5. Tyler Lynch (Yam);

Quad Collegeboy GROUP 3: 1. Tyler Turner (Hon); 2. Anthony Jordan (Hon); 3. Kyle Morrow (Yam); 4. Dominick Palombi (Suz); 5. Bren Marra (Kaw);

Quad Jr. Mini (6-11) 70cc: 1. Alan Myers (Jb); 2. Lea Concepcion (Drr); 3. Julian Coffing (Drr); 4. Michael Voorhees (Drr); 5. Clayton Poliey (Drr);

Quad Sr. Mini 90cc 2 St: 1. David Nevrotski (Jb); 2. Kellie Moran (Jb); 3. Madison Alessi (Hon); 4. Erin Minervini (Apx); 5. Justin Clark (Cob);

Quad Sr. Mini 90cc 4 St: 1. Robert Harvey, Iii (Hon); 2. Stehen Scheer (Baj); 3. Chase Eckey (Xtr);

Quad Unltd (Group 1): 1. Fred Landwher, Iii (Hon); 2. Anthony Cozza (Yam); 3. Chad Davis (Hon); 4. Nick Boda (Hon); 5. Justin Carr (Yam);

Quad Unltd (Group 2): 1. Zach Berghof (Hon); 2. John Gerkey (Yam); 3. Christopher Clayton (Hon); 4. Michael Williams (Hon); 5. William “cody” Jones (Hon);

Quad Vet +25 GROUP 1: 1. John Raines (Suz); 2. Timothy Notarianni (Suz); 3. Christopher Graham (Yam); 4. Rob Cruz (Suz); 5. Steven Stracka (Hon);

Quad Vet +40: 1. Gary Batta (Hon); 2. Alex Sabasitiani (Yam); 3. Thomas Cummines (Suz); 4. Gary Cardone (Suz); 5. Tom (tucker) Wambold (Suz);

Quad Womens Open: 1. Shay Honeywell (Hon); 2. Kellie Moran (Jb); 3. Madison Alessi (Hon); 4. Danielle Beckman (Hon); 5. Niki Major (Hon);

Quad(8-15)90 prod 2st/125 4 st: 1. Emily Irwin (Apx); 2. Brandon Grace (Drr); 3. Taylor Rettershofer (Apx); 4. Mike Lindsay (Hon); 5. Tyler Avery (Apx);

Schoolboy I (12-16 ): 1. Jesse Pierce (Suz); 2. Michael Giovanniello (Yam); 3. Michael Pettit (Suz); 4. Matthew Mangine (Suz); 5. Hunter Fox (Suz);

Schoolboy II (14-16): 1. Jesse Pierce (Suz); 2. Michael Pettit (Suz); 3. Michael Giovanniello (Yam); 4. Joshua Watson (Kaw); 5. Dylan Frey (Hon);

Supermini (12-16): 1. Dylan Allen (Hon); 2. Matthew Mangine (Kaw); 3. Hunter Fox (Suz); 4. Paul Lasassa (Hon); 5. Matt Cornish (Hon);

Womens Bike 12+: 1. Raquel Anderson (Hon); 2. Katherine Sreckovich (Hon); 3. Taylor Ulrich (Kaw); 4. Courtney Sudol (Hon);