NE Classic Results Raceway Park March 30
Top 5 results:

50cc 4-6 Stock: 1. Bryton Carroll (Oth); 2. Danny Congdon (Oth); 3. Evan Knoll (Ktm); 4. Harold Leslie (Ktm).

50cc 7-8 Stock: 1. David Milana (Oth); 2. Jack Pagano (Oth); 3. Gage Solis (Oth); 4. Tj Wittmer (Kaw); 5. Devin Kusmider (Ktm).

50cc 4-8 Oil? Auto/Shifter: 1. Duke Gomez (Ktm); 2. Ryan Trevelise (Ktm); 3. Tyler Kozik (Oth); 4. Danny Congdon (Oth); 5. Slade Tressler (Ktm).

65cc 7-9: 1. Brandon Hartranft (Yam); 2. Trevor Pritchard (Ktm); 3. Justin Tompkins (Suz); 4. Peter Davis (Ktm); 5. Jack Pagano (Oth).

65cc 10-11: 1. Jared Jennings (Kaw); 2. Andrew Maroney (Kaw); 3. Miguel Correia (Suz); 4. Joseph Galbraith (Ktm); 5. Schae Thomas (Suz).

85cc 9-11: 1. Jacob Hartranft (Yam); 2. Jared Jennings (Kaw); 3. Luke Palonicola (Kaw); 4. Brandon Hartranft (Yam); 5. Tyler J. Betsch (Suz).

85cc 12-15: 1. Luke Renzland (Yam); 2. Jesse Pierce (Suz); 3. Elloit Phelps (Kaw); 4. Robert Piazza (Kaw); 5. James Coen (Kaw).

85cc 9-13 (Junior Mini): 1. Luke Renzland (Yam); 2. Darian Robinson (Suz); 3. Kevin Tompkins (Suz); 4. Robert Piazza (Kaw); 5. Elliot Phelps (Kaw).

85cc 12-16 (Super Mini): 1. Luke Renzland (Yam); 2. Damon Rummel (Hon); 3. Austin Phelps (Kaw); 4. Jesse Pierce (Suz); 5. Kris Corey (Hon).

125 2 Stroke: 1. Tony Archer (Yam); 2. Talon Distefano (Suz); 3. Jude Harper (Yam); 4. Edwin Way (Yam); 5. Michael Lang (Suz).

250 Novice: 1. Christopher Duymich (Hon); 2. Thomas McDaniel (Kaw); 3. Corey Haugland (Hon); 4. Craig Fowler (Yam); 5. Patrick Desantis (Suz).

250 Amateur: 1. Aj Catanzaro (Kaw); 2. Matthew Fisk (Yam); 3. Alexander Woskob (Yam); 4. Mike Lacerenza (Kaw); 5. Joey Peditto (Kaw).

250 Expert: 1. Jay Weller (Suz); 2. Ashlee Woskob (Hon); 3. Dakota Kessler (Hon); 4. Michael Stryker (Suz); 5. Jacob Morrison (Kaw).

250 4 Stroke: 1. Tyler Golding (Hon).

450 4 Stroke: 1. Josh Emmi (Kaw); 2. Richard White (Kaw); 3. Derek Rummel (Hon); 4. Glenn Wassall (Hon); 5. James Moore, Jr. (Hon).

Open Novice: 1. Christopher Duymich (Hon); 2. Sean Koeller (Ktm); 3. Jonathon Reggio (Yam); 4. Patrick Desantis (Suz); 5. Billy Thompson (Hon).

Open Amateur: 1. Kyle Sidle (Suz); 2. Matthew Fisk (Yam); 3. Joseph Chmielewski (Yam); 4. Matthew Moore (Yam); 5. James R. Henshaw (Hon).

Open Expert: 1. Jacob Morrison (Kaw); 2. Barry Carsten (Suz); 3. Ashlee Woskob (Hon); 4. Jay Weller (Suz); 5. Ryan Gainey (Ktm).

Schoolboy (12-16 years) 2 Stroke: 1. Charles Sherby, Jr. (Hon); 2. Tyler Hawk (Yam); 3. Chase Burdette (Yam); 4. Tony Archer (Yam); 5. Dominick Guastella (Suz).

Schoolboy (14-16 years) 4 Stroke: 1. Aj Catanzaro (Kaw); 2. Chase Burdette (Yam); 3. Mike Lacerenza (Kaw); 4. Tony Archer (Yam); 5. Tyler Hawk (Yam).

College Boy (14-24 years): 1. Jacob Morrison (Kaw); Michael Stryker (Suz); 3. Matthew Fisk (Yam); 4. Charles Sherby, Jr. (Hon); 5. Evan Forosisky (Kaw).

25+ Novice: 1. Eric Schoepfer (Hon); 2. Michael Ferrara (Suz); 3. Mike Fumia (Yam); 4. Jerry Williamson (Kaw); 5. Jonathan Freeman (Yam).

25+ Amateur: 1. Jed Schappert (Kaw); 2. Ron Hansen (Suz); 3. Scott Kalnas (Yam); 4. Ed Allen (Ktm); 5. Ryan Golding (Hon).

25+ Expert: 1. Onorino Fascelli (Hon); 2. Darren Edsall (Kaw); 3. Jason Harper (Suz); 4. Jeremy Cook (Suz); 5. Greg Lurch (Yam).

30+ Novice: 1. James Pizzo (Kaw); 2. Sean Scialfa (Suz); 3. Gerry Scaletti (Hon); 4. Michael Ferrara (Suz); 5. Jim Smith (Yam).

30+Amateur: 1. Jed Schappert (Kaw); 2. Jeremy Parsons (Kaw); 3. Paul Peck (Hon); 4. Cristano Dutra (Yam); 5. Michael Lewis (Hon).

30+ Expert: 1. Barry Carsten (Suz); 2. Carlo Coen (Kaw); 3. Darren Edsall (Kaw); 4. Kurt Mcmillen (Suz); 5. Gaylon Dickson (Kaw).

40+ Novice: 1. James Pizzo (Kaw); 2. Sean Scialfa (Suz); 3. Chuck Allocca (Yam); 4. Todd Saxum (Yam); 5. Jim Smith (Yam).

40+ Amateur: 1. Bob Balnis (Hon); 2. Dean Mauro (Kaw); 3. Phil Spagnola (Hon); 4. Dean Bush (Hon); 5. John Tavernese (Yam).

40+ Expert: 1. Barry Carsten (Suz); 2. Carlo Coen (Kaw); 3. Kurt Mcmillen (Suz); 4. Jerry Seip (Hon); 5. James McIlvaine (Hon).

45+: 1. Jerry Seip (Hon); 2. Frank Tussel (Yam); 3. Joseph Fritz (Hon); 4. Thomas Hurd (Kaw); 5. Stanley Poulsen (Hon).

Girls (9-15): 1. Mackenzie Lindeman (Kaw).

Women (12+Up): 1. Samantah Fritz (Hon); 2. Nikki Stewart (Yam); 3. Jenna Smith (Hon); 4. Jessica Saxum (Yam); 5. Marla Phelps (Kaw)