Loretta Lynn’s Area Qualifier Results, Raceway Park

1 MX Lites A: 1. Dakota Kessler (Hon); 2. Paul Lamb (Kaw); 3. Pete Devlin (Suz); 4. Anthony Roth (Hon); 5. Henry Rojas (Suz);

2 MX Lites A/Pro Sport: 1. Paul Lamb (Kaw); 2. Dakota Kessler (Hon); 3. Kyle Willis (Hon); 4. Ronnie Stewart (Suz); 5. Pete Devlin (Suz);

3 MX LItes B Stock: 1. Sunny Drake (Hon); 2. Tyler Hawk (Yam); 3. Nick Myers (Suz); 4. Sal Calamita (Hon); 5. Michael Sowa (Kaw);

4 MX Lites B Modified: 1. Sunny Drake (Hon); 2. Nick Myers (Suz); 3. Mike Lacerenza (Kaw); 4. Andres Benenaula (Yam); 5. Damon Rummel (Hon);

5 MX Lites C Stock: 1. Dominick Guastella (Suz); 2. Thomas Mcdaniel (Kaw); 3. Zachary Lang (Suz); 4. Joshua Mezger (Kaw); 5. Alec Eccleston (Suz);

6 MX Lites C Modified: 1. Dominick Guastella (Suz); 2. Jesse Pierce (Suz); 3. Zachary Lang (Suz); 4. Sean Koeller (Ktm); 5. Kyle Kaznowski (Suz);

7 Motocross A: 1. Dakota Kessler (Hon); 2. Brian Mulcahy (Kaw); 3. Paul Lamb (Kaw); 4. Pete Devlin (Suz); 5. Anthony Roth (Hon);

8 Motocross A/Pro Sport: 1. Dakota Kessler (Hon); 2. Ronnie Stewart (Suz); 3. Paul Lamb (Kaw); 4. Bryan Wallace (Ktm); 5. Anthony Roth (Hon);

9 Motocross B Stock: 1. Sunny Drake (Hon); 2. Nick Myers (Suz); 3. Matthew Moore (Yam); 4. Damon Rummel (Hon); 5. Zak Klaptosky (Kaw);

10 Motocross B Modified: 1. Sunny Drake (Hon); 2. Andres Benenaula (Yam); 3. Nick Myers (Suz); 4. Michael Voorhees (Hon); 5. Matthew Moore (Yam);

11 Motocross C: 1. Dominick Guastella (Suz); 2. Kyle Kaznowski (Suz); 3. Chaz Clingerman (Hon); 4. Schuyler Martin (Yam); 5. Kyle Desrochers (Ktm);

12 Four Stroke: 1. Ronnie Stewart (Suz); 2. Bryan Wallace (Ktm); 3. Alex Sigismondi (Hon); 4. David Szymansky (Hon); 5. Brian Carroll (Yam);

13 Junior 25 Plus: 1. Greg Lurch (Yam); 2. Greg Pamart (Suz); 3. Kurt Mcmillen (Suz); 4. Darren Edsall (Hon); 5. Robert Abram (Ktm);

14 Vet B/C 30 Plus: 1. Jed Schappert (Kaw); 2. John Ward (Hon); 3. Ethan Waybright (Hon); 4. Mike Biondo (Hon); 5. Eric Hampson (Hon);

15 Vet 35 Plus: 1. Greg Pamart (Suz); 2. Kurt Mcmillen (Suz); 3. Darren Edsall (Hon); 4. James Mc Ilvaine (Hon); 5. Thomas Ulikowski (Hon);

16 Senior 40 Plus: 1. Kurt Mcmillen (Suz); 2. James Mc Ilvaine (Hon); 3. Jim Kapitan (Hon); 4. Vincent Scannapieco (Suz); 5. James Mcgee (Suz);

17 Senior 45 Plus: 1. James Mcgee (Suz); 2. Frank Tussel (Yam); 3. Ken Bordzuk (Hon); 4. Ken Roma (Hon); 5. Jeff Burns (Kaw);

19 51 (4-6) AMA 1 Stock: 1. Bryton Carroll (Oth); 2. Nicholas Cryer (Oth); 3. George Doherty (Oth); 4. Danny Congdon (Oth); 5. Tucker Hake (Ktm);

20 51 (7-8) AMA 2 Stock: 1. Gage Solis (Oth); 2. Sean Patterson (Ktm); 3. Devin Kusmider (Ktm); 4. Hunter Fenelon (Oth); 5. Nathan Cryer (Oth);

21 65 (7-9) Stock: 1. Oscar Kelchner (Kaw); 2. Joe Tait (Oth); 3. Alexander Guerrierie (Ktm); 4. Trevor Pritchard (Ktm); 5. Gage Solis (Oth);

22 65 (10-11) Stock: 1. Jared Jennings (Kaw); 2. Miguel Correia (Suz); 3. Jacob Runkles (Ktm); 4. Justin Cooper (Ktm); 5. Wilson Fleming (Ktm);

23 65 (7-11) Modified: 1. Wilson Fleming (Ktm); 2. Miguel Correia (Ktm); 3. Damon Fiore (Oth); 4. Schae Thomas (Ktm); 5. Joseph Galbraith (Ktm);

24 85 (9-11) Stock: 1. Darian Robinson (Suz); 2. Jared Jennings (Kaw); 3. Jacob Runkles (Suz); 4. Damon Fiore (Kaw); 5. Charles Wernig (Hon);

25 85 (9-11) Modified: 1. Darian Robinson (Suz); 2. Damon Fiore (Kaw); 3. Tyler Betsch (Suz); 4. Wilson Fleming (Ktm); 5. Trevor Pritchard (Ktm)

26 85 (12-13) Stock: 1. Kevin Tompkins (Suz); 2. Keith Pierce (Ktm); 3. Aaron Zielfelder (Hon); 4. Eric Grondahl (Hon); 5. Robert Piazza (Kaw);

27 85 (12-13) Modified: 1. Kevin Tompkins (Suz); 2. Jesse Pierce (Suz); 3. Eric Grondahl (Hon); 4. Aaron Lampi (Suz); 5. James Coen (Kaw);

28 Super Mini 1 (12-15): 1. Christopher Mowery (Ktm); 2. Jesse Pierce (Suz); 3. Sean Kelly (Hon); 4. Aaron Lampi (Suz); 5. Kevin Tompkins (Suz);

29 Super Mini 2 (14-16): 1. Christopher Mowery (Ktm); 2. Sean Kelly (Hon); 3. Damon Rummel (Hon); 4. Jason Chavez (Hon); 5. Brett Cooper (Yam);

30 Schoolboy 1 (12-16) B/C: 1. Sal Calamita (Hon); 2. Dominick Guastella (Suz); 3. Joey Peters (Yam); 4. Damon Rummel (Yam); 5. Tyler Hawk (Yam);

31 Schoolboy 2 (14-16) B/C: 1. Sal Calamita (Hon); 2. Joey Peters (Yam); 3. Mike Lacerenza (Kaw); 4. Damon Rummel (Hon); 5. Charlie Miller (Hon);

32 Girls (9-13): 1. Rachel Engdahl (Suz); 2. Eden Netelhos (Suz);

33 Womens (12 Plus): 1. Amanda Brown (Hon); 2. Alexis Morris (Yam); 3. Virginia Roma (Oth); 4. Nikki Hetzko (Hon); 5. Charlotte Van Cott (Kaw);